КЛІО на археологічних розкопках
Клуб любителів історії дуже полюбляє виїзні заходи, адже вони дають змогу безпосередньо доторкнутися до історії, відчути себе учасником історичних подій. Одним з таких стала поїздка у с. Дніпровське Білозерського району. Якось ми розповідали про те, як до нас на засідання клубу завітали працівники археологічної лабораторії, що діє при кафедрі всесвітньої історії та історіографії ХДУ. Вони розповідали про археологічні розкопки, які щорічно проводяться на поселенні у с. Дніпровське, на території якого у ІІІ-ІІ ст. до н.е. розташовувалась сільськогосподарська хора давніх греків. Розкопки проходять щороку у червні місяці, тому кліовці рішуче налаштувались не упустити такої нагоди у цьому році і з великим ентузіазмом взяли участь у захоплюючому процесі.
І ось ми вже у с. Дніпровське… Як же цікаво торкнутися до подій двохтисячної давнини! Господарі – організатори експедиції показали свої цьогорічні знахідки – уламки грецького посуду з особистими клеймами його власників, а також дуже цінну в історичному аспекті знахідку, про яку ми розкажемо пізніше…
Велике захоплення у кліовців викликала дуже красива природа дельти Дніпра. Греки були справжніми естетами, адже обирали найкрасивіші місця для свого проживання.
Чудовим продовженням нашої подорожі стала екскурсія до Дніпровського осетрового рибовідтворювального заводу ім. академіка С.Т. Артющика – єдиного в Україні підприємства, яке займається відродженням природних популяцій осетрових. Екскурсія була неймовірно цікавою. Ми дізналися багато нюансів з приводу розведення риби, особливостей її життєвого циклу.
З подорожі усі поверталися задоволені і збагачені знаннями. Попереду ще два місяці літа. Тому кліовці налаштовані використати їх сповна, проводячи час у виїзних заходах.