Головна Новини Клубу любителів історії "КЛІО» – 8 років!

Клубу любителів історії "КЛІО» – 8 років!

25.04.2020 08:48

Одне з головних завдань сучасної бібліотеки – створити умови для самореалізації користувачів, їхнього спілкування, повноцінного проведення дозвілля. Тому роль клубних об'єднань при бібліотеках сьогодні важко переоцінити.

26 квітня 2012 року на базі відділу наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гончара розпочав діяльність Клуб любителів історії «КЛІО». Його основною метою є популяризація історії України та рідного краю серед широких верств населення.

У рамках діяльності клубу постійно проводяться презентації книг історичної тематики за участю авторів. Серед останніх – «Виктор Гошкевич и его мир: семья, окружение, древности» Антона Костенка та Анастасії Шевченко, «Справа Сивого» Братів Капранових, «Трансформації української національної ідеї» Олеся Донія та ін.

Особливою популярністю серед членів клубу «КЛІО» користуються засідання краєзнавчої тематики. Фахівці-краєзнавці, наукові співробітники краєзнавчого та художнього музеїв, археологічної лабораторії, викладачі кафедри історії та методики викладання Херсонського державного університету на засіданнях клубу діляться своїми дослідженнями, допомагають знайти відповіді на запитання, що хвилюють учасників клубу.

Серед краєзнавчих тем, які були розглянуті на засіданнях «КЛІО» нещодавно – «Фотографії – живі свідки минулого» (історія Херсона у фотографіях), «Маловідомі сторінки історії родини Скадовських», «Історичні пам'ятки литовсько-польської доби на території Херсонщини», «Методика проведення археологічних досліджень на Білозерському поселенні», «Дмитро Яворницький на Херсонщині», «Олена Казмирчак-Полонська: життя між формулами й молитвами», «Холокост на Херсонщині» та ін.

Засідання клубу не обмежуються стінами бібліотеки. У весняно-літній період улюбленою формою зустрічей учасників клубу є виїзні заходи, коли можна ближче доторкнутися до історії рідного міста, пройтися його вулицями, дізнатися більше про архітектурні пам’ятки, історію будинків, у яких жили відомі люди. Такі спільні подорожі у минуле відкривають незнані сторінки історії, дарують безліч приємностей та несподіванок. Серед цікавих подорожей рідним краєм – екскурсії «Вулицею Католицькою»,  «Гімназичний сквер: люди, долі, кохання», «Про що мовчить алея Слави», «Французький слід в історії Херсона: прогулянка вулицею Рішельєвською», «Прогулянка Старим Херсоном», подорож у винні володіння князя Трубецького, до «Станіславських гір», на Рожеве озеро та багато інших.

Учасники клубу разом відвідують краєзнавчий та художній музеї. Традицією для членів клубу є щороку влітку брати участь в археологічних розкопках у селі Дніпровське Білозерського району, де в IV–III ст. до н. е. розташовувалося грецьке поселення.

За час існування клубу його учасники відвідали три з «семи «природних чудес України» – біосферний заповідник «Асканія-Нова», Актівський каньйон,  Олешківську пустелю.

Кількість членів клубу «КЛІО» з кожним роком зростає. Цьому сприяє активна реклама його діяльності через радіо, телебачення, соціальні мережі, інтернет-новини, а також бажання херсонців краще знати історію свого краю.

Матеріально-технічна база, комфортне приміщення, яке надає бібліотека, доступність бібліотечних фондів, постійно зростаюча кількість відвідувань у клубах, – усе це переконує у дієвості клубних об'єднань при бібліотеках. Тому очевидно, що в клубу «КЛІО» – велике майбутнє!

А Ви ще не з нами?

 

Лілія Віжічаніна, кураторка клубу любителів історії «КЛІО»
при Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара

 

Коментарі

Напишіть свій коментар

27.03.2025
 
Штучний інтелект і дезінформація – нові виклики в епоху цифрових технологій: вебінар для учнівської молоді Херсона
27.03.2025
 
Формула щастя учасників розмовного клубу «Єдині»
26.03.2025
 
Презентація книги Олександри Орлової «Бакотський скарб»
25.03.2025
 
«Максим Рильський – поет краси та гармонії»: зустріч учасників проєкту «Мовно-поетичні лелітки»
25.03.2025
 
Онлайн-тренінг «Соцмережі: будьмо обережні»
20.03.2025
 
Поговорімо про стосунки
19.03.2025
 
Відвертість, емоційність та натхнення: онлайн-зустріч із Василем Зимою
19.03.2025
 
Державна реєстрація народження під час війни в Україні: онлайн-консультація в рамках проєкту «Я маю право»
19.03.2025
 
Відлуння війни, сила кохання в новелі Олеся Гончара «Модри Камень»: засідання читацького онлайн-клубу «Новела»
17.03.2025
 
Коковський Франц Михайлович – правознавець, письменник, драматург, літературний критик, етнограф, перекладач (140 років від дня народження)

Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930