Клубу любителів історії – 3 роки!

25 квітня 2015 року відбулася визначна подія в історії клубу любителів історії «Кліо»: ми відзначили третю річницю своєї діяльності!
За такий порівняно довгий період існування клуб «Кліо» має свою славну історію: досліджено багато актуальних тем, проведено низку конференцій, здійснено безліч виїзних заходів.
Протягом третього року діяльності було проведено 23 засідання різноманітної тематики та форм. Так, у травні 2014 року гостя клубу Ілона Самойленко, лаборант археологічної лабораторії при ХДУ прочитала для учасників клубу лекцію з історії давньогрецького полісу на Півдні України «Ольвія – означає щаслива». Ця тема настільки захопила усіх присутніх, що було вирішено на власні очі побачити залишки давньогрецького поселення, що знаходиться на території сучасного с. Парутине Миколаївської області. Туди невдовзі й вирушила делегація кліовців.
А ще надовго запам'ятається подорож до Актівського каньйону, який вважається одним із семи чудес України, та Трикратського лісу – «Уманського парку у мініатюрі», який має славну історію, пов’язану з іменем Віктора Скаржинського. 
Дуже полюбляють члени клубу вивчати теми, пов’язані з історією нашого краю. Тому незабутнім було засідання за участі відомого херсонського журналіста Віктора Хмеля (Олексанадра Захарова), автора настільної книги кліовців «Херсонские истории, предания и были».
Взагалі останній рік був багатий на гостей: неодноразово відвідував засідання  давній друг клубу Андрій Лопушинський, який відкрив кліовцям такі цікаві теми, як «Битва під Оршею», «Литовські пам’ятки на території Херсонщини». Відомий краєзнавець і надзвичайно цікавий доповідач Олексій Паталах виступив на одному з засідань із теми «Бузьке козацтво». Незабутньою для учасників клубу була зустріч з К. Сухенком, відомим колекціонером фотографій Херсона та його мешканців, розробником унікального сайту «НЕофициальный Херсон». Розглядаючи фотографії Херсона 40х-90х років, кліовці здійснили справжню подорож в минуле…
У листопаді 2014 року клуб «Кліо» спільно з викладачами кафедри всесвітньої історії та історіографії Херсонського державного університету, співробітниками Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка та державного архіву Херсонської області провели конференцію «Історична наука для професіоналів та аматорів: потенціал для дослідження». Присутні докторанти, аспіранти ХДУ, студенти та школярі мали змогу не тільки ознайомитись з новими фаховими виданнями в царині історичної науки, але й почули багато корисного про джерелознавчі аспекти дослідницької діяльності. Адже спеціалісти ХОУНБ ім. О. Гончара висвітлили роль бібліотеки, її фондів для проведення історичних досліджень. Крім того, багато цікавого та корисного гості заходу почерпнули з виступів заступника директора з наукової роботи ХОХМ ім. О. Шовкуненка, мистецтвознавця, В. В. Дяченко та заступника начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Херсонської області І. Ю. Сінкевич. Так, В. В. Дяченко розповіла про напрямки роботи музею, його експозицію, науково-видавничу діяльність та про те, якими цікавими і неординарними екскурсіями може здивувати музей своїх відвідувачів. І. Ю. Сінкевич ознайомила присутніх з культурою відвідування архіву, з правилами формування запитів відвідувачів, а також з путівниками по фондах архіву.
У листопаді відзначають День толерантності та День пам'яті жертв голокосту. Ці два дні поряд у календарі – невідомо, це випадково чи навмисне хтось так розпорядився. Тому на одному з засідань клубу ми поєднали ці два важливі проблеми.
Особливо полюбляють учасники клубу виїзні засідання. Це і подорожі рідним краєм, і екскурсії до місцевих музеїв. У Художньому були оглянуті нові експозиції;  Краєзнавчий музей зустрів нас незабутньою чайною церемонією у кращих англійських та російських традиціях. А нерозгадану мелодію кави у стінах бібліотеки допомагала розгадати кліовцям гостя клубу Оксана Кордонюк.
Постійні учасники клубу і гості мали унікальну можливість відвідати найпотаємніший відділ нашої бібліотеки – зберігання та реставрації бібліотечних фондів та дізналися історію створення та сучасні аспекти діяльності цього відділу. Під час наступних відвідин книгосховища його працівники підготували добірку книг і періодичних видань дореволюційних часів з теми «Здорове харчування». Як же цікаво було ознайомитися з порадами сторічної давнини з вегетаріанства, квашення огірків у гарбузі та «Думками про виховання» Дж. Локка, який пов'язував розвиток інтелекту дитини зі здоровим харчуванням!
Люблять кліовці і спільно проводити своє дозвілля. Традицією клубу є взимку проводити українські вечорниці, зустрічі у фітобарі «Калинки-малинки». Напередодні та після канікул у клубі влаштовують так звані «вечори радості і щастя» – незабутні свята, під час яких співають пісні, розігрують сценки, влаштовують дискотеки.
Актуальні теми, різноманітні форми роботи, невимушена обстановка на засіданнях «Кліо» за чашкою чаю роблять наші засідання змістовними, радісними і приваблюють до себе нових учасників. Тож сподіваємося, у нашого клубу велике майбутнє!
А святкове засідання, присвячене третьому року діяльності, також для всіх запам’ятається надовго. У його ході було здійснено певний підсумок діяльності, учасники ділилися своїми враженнями, поринули у спільну історію, переглядаючи фотографії та відео. Учасники «Кліо» дуже вдячні працівникам краєзнавчого відділу нашої бібліотеки, які запросили нас на гостину та провели цікаву гру «Пізнаємо Херсонщину». А потім був козацький куліш, співи, танці на березі Дніпра біля бібліотеки…
Уже невдовзі кліовці зберуться на наступне засідання і розпочнеться новий етап нашої спільної історії. Сподіваюся, вона буде не менш яскравою і насиченою!

Лілія Віжічаніна,
куратор клубу любителів історії «Кліо»

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

      1
23 4 5 6 7 8
9 10 11 12 131415
16171819202122
23242526272829
3031