Підсумки діяльності клубу "КЛІО"

Підсумки діяльності клубу "КЛІО" за рік

Варто відзначити, що діяльність нашого клубу стала можливою великою мірою завдяки ресурсам бібліотеки – наявній джерельній базі, яка якраз і допомагає знаходити об'єктивні відповіді на хвилюючі запитання; матеріально-технічному оснащенню, яке дозволяє проводити різні форми роботи: перегляд фільмів, відеопрезентації, віртуальні майстер-класи тощо.
У своїй діяльності ми використовуємо різні форми роботи, найпоширеніші з яких – бесіди та дискусії, а також перегляд відеосюжетів, фільмів із подальшим їх обговоренням, історичні вечори з вікторинами, конкурсами, караоке і навіть танцями.
За ініціативи учасників Клубу вже традиційними стали ретро-вечірки – вечори відпочинку у стилі 60-х, 80-х, 90-х років ХХ століття, на яких ми за допомогою аналізу періодичної преси відповідного історичного періоду, перегляду фільмів, мультфільмів, телепрограм того чи іншого часу згадуємо чи знайомимося, яким було дозвілля людей у різні періоди, проводимо вікторини на знання епох, співаємо пісні того часу, танцюємо під популярні хіти.
Ще одна традиція клубу – наприкінці лютого проводити народознавче свято – українські вечорниці, що дають можливість познайомитися, як українська молодь раніше проводила своє дозвілля, які страви традиційно були присутні на столі під час саме святкових вечорниць, які ігри проводила молодь.
Цікавою і корисною для учасників клубу є така форма зустрічей, як фітобар «Калинки-малинки», яка допомагає більше дізнатися про рослини-народні символи України, чому і за що їх так шанують, познайомитися з легендами, пов'язаними з ними, а також з їх цілющими властивостями, і покуштувати страви з них.
Традиційною для засідань нашого Клубу є тема «Походження  свят у світлі історичних джерел». Ряд засідань клубу було присвячено питанню походження Нового року, Різдва, Великодня, Трійці, Дня Святого Валентина із залученням великої кількості літератури та її детального дослідження і подальшого обговорення.
Дуже приємно зазначити, що невід'ємною складовою діяльності клубу є популяризація книжкових видань у галузі історії та сучасної української літератури. Великою мірою це стало можливим за ініціативи та підтримки найактивнішого учасника клубу Олександра Базилєва.  
Починаючи з вересня 2013 року у рамках діяльності клубів відбулася низка презентацій книг та зустрічей з цікавими особистостями, які творять сучасну українську літературу та неупереджено висвітлюють сторінки вітчизняної історії. На згадку про такі зустрічі залишаються не лише приємні враження від спілкування та презентованих видань, а й самі видання, люб’язно подаровані нашій бібліотеці від авторів книг, їх представників чи видавництв.
Ось деякі з них: Коваленко О. А. Таємниця тризуба: науково-популярне видання / О. А. Коваленко; вступ. сл. П. О. Масляк. – Львів, 2011. – 286 с.
Представник автора розповіла про унікальність праці Олександра Коваленка "Таємниця тризуба" – це розкриття змісту княжої символіки Київської Русі. Усі відомі на сьогоднішній день герби княжої династії Київської Русі та їх спадкоємців представлені в цій праці. Подана еволюція цих символів, детально описані методи їх розшифрування. Надто неочікувані висновки, описані в цій книжці, дозволяють по-іншому побачити подробиці історичних процесів у становленні Київської Русі, пильніше придивитися до подій тисячолітньої давнини і, переосмисливши їх, по-іншому розуміти, сприймати події сьогодення та впливати на них.
У жовтні 2013 року на базі Херсонського державного університету відбулася зустріч, яка дала можливість студентам, а також окремим учасникам клубу «Кліо» познайомитися і особисто поспілкуватися з живою легендою України – Левком Лук'яненком – українським державним, політичним та громадським діячем, Героєм України, дисидентом радянських часів,  першим главою Української Гельсінської групи, письменником. Левко Лук'яненко презентував низку своїх книг, більшість з яких подарував бібліотеці. Серед них: «Сповідь у камері смертника», «З часів неволі», «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні: укр. ветеранам та жертвам Другої світової війни присвячено», зібрка статей «Тут мій дух».
У листопаді 2013 року до Херсонської обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара завітали брати Капранови. Такі розумні, відкриті, прості в спілкуванні – вони представили на суд читача свою книгу: Капранов В. Мальована історія Незалежності України / Брати Капранови; післямова І. Дідковського; худож. Юрко Журавель [та ін.]. – К., 2013. – 79 с. Ця книга – для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли справжніми українцями, знаючими свою історію і гордими за нею. Характерними особливостями видання є незвичайна структура, велика кількість ілюстрацій, коміксів; наявність карти на кожному розвороті, яка дає можливість досліджувати долю українських земель в різні історичні часи.
З історією Великого Степу краєзнавці-любителі, поціновувачі дослідницької праці кращих краєзнавців Херсонщини О. Паталаха та С. Дяченка мали можливість познайомитися на презентації нової книги: «Новоросія» (Історія Північного Причорномор'я в особах; т. 2).  Автори вдало відібрали сімнадцять біографій і кожну з них перетворили на закінчений, цікавий нарис.
Читачеві запропоновані нариси про життя і діяльність засновників Херсона, відомих державних і військових діячів, духовних осіб, митців і просто цікавих людей свого часу, кожен з яких залишив свій яскравий слід в історії Херсона й Новоросійського краю. Серед біографій поважних особистостей не загубилися і сторінки народного життя, розвідки про діяльність переселенців Півдня Російської імперії, людей, які населяли й боронили свою землю, будували перші кораблі Чорноморського флоту, відстоювали духовні цінності, переживали неймовірні труднощі доби російсько-турецьких війн, облог, наступів та смертоносних пошестей моровиці. Редакція видавництва «Наддніпряночка» подарувала книгу клубу любителів історії і дуже скоро ми плануємо обговорювати її на наших зустрічах.
Унікальною для учасників «Кліо» стала зустріч з Ольгою Василівною Лянсберг, завідуючою відділу наукової інформації та бібліографії, яка познайомила нас з життям і творчістю мало відомої особистості  – Володимира Вінкерта – херсонського поета срібного століття та представила біографічний нарис і бібліографічний покажчик «Изменчивая муза Владимира Винкерта» –реконструкцію творчої біографії поета.
Визначною і довгоочікуваною подією у житті міста стало видання книги надзвичайно цікавої людини – Віктора Хмеля (Олександра Захарова) «Херсонские истории, предания и были», яка вже оцінена багатьма учасниками клубу і встигла за короткий час стати настільною книгою наших засідань. 
Яскравою і неповторною сторінкою життя нашого клубу є виїзні засідання. Надовго запам’яталися учасникам клубу екскурсії до козацьких плавнів – свого роду Берендеєва царства, дива природи, що до того ж мають досить славну історію, пов’язану з козацькими часами. Сподіваємося, традицією нашого клубу стануть спільні відвідування краєзнавчого музею, ботанічного саду, що допомагають нам ближче доторкнутися до історії нашого краю, виховувати шанобливе ставлення до нашої місцевої історії. 
Розбиратися з питаннями краєзнавчої тематики нам іноді  допомагають фахівці, серед яких – археологи, працівники краєзнавчого музею, автори праць з історії краю, яким ми запрошуємо на наші засідання.
У нашому клубі часто доводиться дискутувати, обґрунтовувати свою думку, а це теж мистецтво, якому треба вчитися. Тому у березні 2013 року було створено клуб «Дивослово», мета якого – удосконалити навички спілкування українською мовою. У близькому майбутньому велику увагу на засіданнях клубу «Дивослово» планується приділити саме діловому спілкуванню: вмінню правильно вести бесіди, дискутувати, аргументувати свої думки тощо.
Сподобалися нашим учасникам інтегровані засідання клубів «КЛІО» та «Дивослово», під час яких були розглянуті такі теми «Гостинність: традиції, сучасність, етикет», «Міміка і жести в українців на в інших народів: що треба знати». Такі засідання з виконанням практичних завдань допомагають отримати вичерпні відповіді на питання, які розглядаються.
Діяльність нашого клубу  виствітлюється на сайті «Віртуальний бібліограф», де створена окрема сторінка – «Клуб любителів історії». Для віртуального спілкування  у соціальній мережі «Фейсбук» створена група «Клуб любителів історії».
За останній рік діяльність нашого клубу популяризувалася на місцевому телебаченні – на ТРК «Скіфія» про життя бібліотеки, у тому числі і про клуб «Кліо» розповідалося у програмі «Вечірня студія», на радіо кількаразово звучала 30-хвилинна програма, присвячена нашій діяльності. У прямому ефірі телеканалу «ВТВ» одна з програм «Ранок з ВТВ+» була присвячена історії та нашому клубу.

Календар подій

      1
23 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031