1995 рік

1995

17 березня – Верховна Рада України скасувала посаду президента Криму.

1 квітня - в присутності міністра оборони США Вільяма Перрі, в Україні почато демонтаж і знищення ядерного озброєння.

27 квітня – Верховна Рада України прийняла постанову про заснування ордена Богдана Хмельницького. Ухвалена Президентом Леонідом Кучмою 3 травня того ж року, ця відзнака стала першою державною нагородою незалежної України, призначеною для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України. Вперше вручення ордена III ступеня відбулося 7 травня 1995 року.

15 травня – у Мінську міністри закордонних справ України та Білорусі парафували Договір про дружбу, добросусідство й співробітництво.

8 червня – Президент України Леонід Кучма і Голова Верховної Ради України Олександр Мороз підписали Конституційний договір між ВР і Президентом України про основні засади організації та фукціонування державної влади в країні.

9 червня – у Сочі президенти України та Росії підписали угоду про окреме базування Чорноморського флоту РФ і Військово-морських сил України, а також про розподіл майна Чорноморського Флоту колишнього СРСР.

18 липня – біля стін Софіївського собору в Києві поховано українського церковного Патріарха Київського та всієї Руси-України (УПЦ КП) Володимира (Романюка). Подія наштовхнулась на опір духівництва УПЦ МП і супроводжувалась побиттям учасників багатотисячної похоронної процесії із застосуванням сльозогінного газу. Активісти УНА-УНСО, які були на передньому краю маніфестантів, викопали могилу в асфальті й Патріарха Володмира поховали біля брами св. Софії.

10 серпня – на чемпіонаті світу в Гетеборзі (Швеція) українська спортсменка Інесса Кравець встановила світовий рекорд у потрійному стрибку - 15 м 50 см, який і досі не перевершений.

21 серпня – у Лондоні підписано документи про передачу Україні британської антарктичної станції «Фарадей», розташованої на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона була придбана Україною в лютому 1996 року за символічну ціну в один фунт стерлінгів і була передана Англійським Антарктичним Товариством Україні та перейменована на «Академік Вернадський».

31 серпня – з космодрому Плесецьк (Архангельська область, Росія) успішно проведено запуск першого українського супутника «Січ-1» вітчизняною ракетою-носієм «Циклон». Цей запуск вперше здійснено під юрисдикцією України.

14 вересня – у Брюсселі відбулась офіційна церемонія прийняття Індивідуальної програми співробітництва між Україною і НАТО.

24 вересня – Україна відхилила пропозицію президента Білорусії Олександра Лукашенка про створення Митного союзу з Білорусією і Росією.

18 жовтня - Україна вступила до Ради Європи.

29 грудня – у Дніпропетровську відкрито метрополітен – перший на території колишнього СРСР після його розпаду. Нараховує 6 станцій, розміщених на трасі довжиною 7,1 кілометра.

На початок >> 

 

 

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930