1996 рік

1996

1 червня – з України до Росії перевезено останні ядерні ракети, в результаті чого країна остаточно отримала статус без'ядерної держави в обмін на ядерне паливо для атомних електростанцій, яке повернулося після переробки ракет, і гарантії від Росії та США своєї безпеки та територіальної цілісності. Остання шахтно-пускова установка міжконтинентальних твердопаливних ракет була ліквідована в Україні в 2001 році.

28 червня – було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Цей день став державним святом України і відзначається щороку. Цікавим є те, що основний закон України було «створено» лише за ніч, що, мабуть, і поклало початок тенденції ухвалення багатьох важливих державних рішень у темну пору доби.

липень - на XXVI Літніх Олімпійських іграх в Атланті (США) українська гімнастка Лілія Подкопаєва завоювала дві золоті медалі зі спортивної гімнастики – в абсолютній першості та вільних вправах і срібну медаль за вправи на колоді.

21 серпня – указом Президента України Л. Кучми введено нову відзнаку – знак Президента «За мужність», який надається для відзначення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб за особисті мужність і героїзм, виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у боротьбі зі злочинністю, а також в інших випадках при виконанні військового, службового, громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних з ризиком для життя.

2 вересня – указом Президента України «Про грошову реформу в Україні» була введена в обіг національна валюта України – гривня.

18 жовтня – розпочав діяльність за новою Конституцією Конституційний Суд України.

На початок >>

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930