1992 рік
1992
15 січня – Президія Верховної Ради України ухвалила указ «Про Державний Гімн України» і затвердила музичну редакцію, автором якої є М. М. Вербицький.
22-23 січня – в Києві відбувся Перший Світовий конгрес українців. СКУ сьогодні є спілкою громадських (неурядових) організацій, яка діє з метою координації діяльності об’єднань української діаспори в 25 країнах світу. Конгрес об’єднує близько 300 громадських організацій закордонних українців.
28 січня – Верховна Рада України прийняла постанову "Про Державний прапор України" і закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. Кольори прапору походять від герба Галицько-Волинської держави. Існує популярне тлумачення, за яким синій колір символізує небо, а жовтий – пшеничне колосся.
30 січня – Україна стала членом Ради з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
19 лютого – Верховна Рада України затвердила Малий Державний герб України. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято. Центральною геральдичною фігурою герба є тризуб – знак княжої держави Володимира Великого. Окрім цього, згідно з Конституцією України, елементом Великого герба мусить бути герб Війська Запорозького.
20 лютого – Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». Це державне свято, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.
11 квітня – Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію.
27 квітня – Україна і 12 інших колишніх радянських республік стали членами Міжнародного валютного фонду і Світового банку.
29 квітня – Національна збірна України з футболу провела свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини в якому поступилася з рахунком 1:3. Цей день відзначається як Всеукраїнський День футболу.
6 червня – у Києві відбулося урочисте відкриття відродженого Університету «Києво-Могилянська академія», головним ініціатором відновлення якого став український літературознавець В'ячеслав Брюховецький, який став першим президентом академії.
25 червня – Верховна Рада України прийняла закон «Про національні меншини в Україні», в якому гарантувалися права громадянам усіх національностей на вільний розвиток національної свідомості та самовиявлення.
3 серпня – у Ялті президенти України Леонід Кравчук та Росії Борис Єльцин підписали угоду про принципи формування військово-морських України і ВМС Росії на базі Чорноморського флоту колишнього СРСР - прийнято рішення про спільне використання Чорноморського флоту протягом трьох наступних років.
18 серпня – заснована Почесна відзнака Президента України, перша нагорода незалежної України (з 1996 – орден «За заслуги») для нагородження громадян за особисті заслуги у розбудові суверенної, демократичної держави, розвитку економіки, науки і культури України, за активну миротворчу, благодійну, милосердну, громадську діяльність. Відзнакою № 1 був нагороджений письменник Олесь Гончар.
19 серпня – у Києві почав роботу I Всесвітній форум українців.
22 серпня – під час урочистого засідання Верховної Ради в Києві президент УНР в екзилі Микола Плав'юк передав грамоту Державного центру УНР президентові України Леонідові Кравчуку із взаємоузгодженим твердженням, що Українська незалежна держава, проголошена 24 серпня 1991 року, є правонаступницею Української Народної Республіки.
серпень - I Міжнародний музичний фестиваль “Таврійські Ігри”. До 2006 р. включно місцем проведення фестивалю було місто Каховка Херсонської області. Свято проходило на набережній Каховського водосховища. Амфітеатром слугував схил пагорба.
12 листопада – починаючи з 23-ї години було припинено функціонування радянського рубля у грошовому обігу на території України. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець, якого в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.