2013 рік

2013

1 січня – вперше у своїй історії Україна почала головувати в Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ). Крім того, Україна почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

2 січня – президент України Віктор Янукович підписав указ про видання Великої української енциклопедії протягом 2013-2020 років.

21 червня – на черговій сесії ЮНЕСКО було прийнято рішення про включення дерев'яних церков карпатського регіону Польщі і України до Світової спадщини.

18 серпня – в Києві з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) освячено Патріарший собор Воскресіння Христового, головний собор Української греко-католицької церкви. На церемонії були присутні більше 20 тисяч прочан і представників Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Грузинської Православної Церкви.

21 листопада – за кілька днів до Вільнюського саміту східного партнерства, Кабінет Міністрів України вирішив призупинити процес підготування до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Розпорядження про це було офіційно оприлюднене Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

24 листопада – Всеукраїнська акція непокори владі з вимогою підписання Угоди про асоціацію з ЄС та відставкою уряду Азарова. Початок Європейських майданів по всій Україні, найбільшими з яких були Київський та Львівський.

30 листопада – у Києві силами спецпідрозділу «Беркут» із застосуванням невиправданої фізичної сили здійснено спробу розігнати близько 400 протестувальників на Майдані Незалежності. Жорстокість і свавілля правохоронців щодо протестувальників і журналістів, які висвітлювали події, викликала осуд з боку великої частини суспільства і надала наступним протестам нового змісту, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості.

1 грудня – масові маніфестації обурених громадян у середмісті Києва, багатотисячне народне Віче на Майдані Незалежності; сутички з міліцією біля Адміністрації Президента на вул. Банковій.

5 грудня – Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

8 грудня – Києвом пройшов Марш мільйонів – друге народне віче Євромайдану; на Бессарабці знесли пам'ятник Леніну. Вимоги відставки Уряду і Президента.

На початок >>

Календар подій

      1 2
345 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24252627282930