2015 рік

2015

21 січня – після 242 діб героїчної оборони українські військові залишили зруйновані термінали донецького аеропорту.

3 лютого – Верховна Рада дала дозвіл на утворення військово-цивільних адміністрацій на Донбасі. Відповідний указ Порошенко підписав 5 березня. Згідно з ним, з'явилися дві адміністрації –  Луганська та Донецька, і низка районних та місцевих.

11-12 лютого – у Мінську пройшла третя зустріч «нормандської четвірки» (Україна-Німеччина- Франція-Росія), щодо вирішення збройного конфлікту на сході України та виконання Мінських угод. Незважаючи на оголошене перемир'я, російські війська і проросійські бандформування продовжують бойові дії на окремих напрямках, зокрема навколо Дебальцеве і під Маріуполем.

21-22 травня – у Ризі пройшов дводенний саміт Європейського Союзу «Східне партнерство». У спільний декларації за результатами саміту було закріплено лише перспективу лібералізації візового режиму з Україною, а не повне скасування віз.

28 червня – в Баку завершились Європейські ігри, які проходили за участю олімпійських команд 50 країн Європи. Українська збірна, яка складалась із 242 спортсменів з 32 видів спорту, завоювала 46 медалей і зайняла 8-е місце у командному заліку.

3 вересня – світова прем'єра кінострічки «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» на Венеційському кінофестивалі. Картина режисера Євгена Афінеєвського відображає 93 дні протестів на Майдані, до неї увійшли інтерв'ю з активістами і записи з місця подій. Також фільм було показано у головному конкурсі на кінофестивалі в Телларайді та у секції документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі у Торонто, де він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Номінант на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм». Президент України Петро Порошенко нагородив режисера Є. Афінеєвського Хрестом Івана Мазепи.

20 вересня – опівдні стартувала громадська ініціатива з блокування комерційних поставок товарів до окупованої території АР Крим і Севастополя: активісти встановили свої блокпости на Перекопі і Чонгарі.

22 вересня – генеральний прокурор Віктор Шокін підписав наказ про створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у структурі Генеральної прокуратури України.

14 жовтня – в день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва вперше святкується День захисника України. Свято встановлене указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

15 жовтня – під час засідання Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку Україна була обрана членом Ради безпеки ООН.

17 жовтня – Сергій Жадан став третім українцем, що здобув престижну літературну премію Angelus, якою в Польщі відзначають найкращих авторів Центральної Європи. Оргкомітет відзначив його роман "Месопотамія". Умовами премії передбачено, що статуетку ангела авторства Єви Россано і грошову винагороду у 150 тис. злотих (це майже $40 тис.) отримує автор із країн Центральної Європи за прозову книжку, перекладену і видану в Польщі упродовж останнього року.

25 жовтня – в Україні, яка взяла курс на децентралізацію та передачу місцевим органам влади більшої кількості повноважень, відбувся перший тур місцевих виборів. У першому турі українці обирали мерів міст, членів міських, районних та обласних рад. 15 листопада відбувся другий тур виборів мерів, під час якого українці обирали мерів 29 міст. Загальна явка виборців, за даними ЦВК, склала 46,61 %.

7 листопада – набув чинності Закон України «Про Національну поліцію», а міліція офіційно припинила своє існування. Оголошено перехідний період для переатестації співробітників.

12 листопада – Верховна Рада України ухвалила закон «Про Державне бюро розслідувань». Відомство буде розслідувати кримінальні провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників главків) і остаточно перебере на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури.

16 грудня – Окружний адміністративний суд міста Києва за пропаганду війни та насильства, інші численні злочини заборонив діяльність Комуністичної партії України.

На початок >>

21.11.2024
 
Захопливі «Книгомандри» юних друзів Гончарівки: зустріч з письменницею Галиною Вдовиченко
21.11.2024
 
Сходження до величі: Русь та Литва в добу середньовіччя: публічна лекція Артема Петрика в рамках проєкту «Вечори історії з Гончарівкою»
20.11.2024
 
Перший історик української бібліографії
20.11.2024
 
Херсон-Харків об’єднані українською: тема зустрічі – як завоювати друзів
16.11.2024
 
«Ми є. І ми будемо». Вечір пам’яті Олександра Меньшова
14.11.2024
 
Оленка Ґердан-Заклинська. Танок на все життя
13.11.2024
 
Херсонцям про особливості реєстрації народження дітей від юристки Алли Берлім
08.11.2024
 
Книжки – найкращий подарунок
07.11.2024
 
«Єдине, що від нас іще залежить, – принаймні вік прожити як належить»: зустріч учасників розмовного клубу «Єдині»
06.11.2024
 
Презентація книги Олени Маляренко «Жизель і мир» на «Вечорі з Гончарівкою»

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8 910
1112 13 14 15 16 17
1819 20 21 222324
252627282930