Головна Новини Правове регулювання концесійної діяльності

Правове регулювання концесійної діяльності

04.06.2020 12:16

Шановні друзі! Пропонуємо вам ознайомитися з особливостями правового регулювання концесійної діяльності в Україні.

Державно-приватне партнерство – це прогресивна і досить поширена практика партнерства у світі, за якої держава розбудовує власну інфраструктуру шляхом залучення приватного капіталу до управління державним майном. Проте тривалий час реалізація такої практики в Україні була неможлива через недосконалість, застарілість і неузгодженість вимог законодавства у сфері застосування концесії та державно-приватного партнерства.

Верховна Рада 3 жовтня 2019 р. ухвалила Закон «Про концесію», який, серед іншого, має удосконалити правове регулювання концесійної діяльності та гармонізувати законодавство про концесії із законодавством про державно-приватне партнерство (ДПП).

До сьогодні відносини у сфері державно-приватного партнерства регулювалися чотирма законами. Тепер же це – один документ, який, крім загальних правил, також визначає й особливості концесії певних об’єктів, які раніше регулювалися окремими законами (наприклад, концесія на будівництво автомобільних доріг). Він визначає концесію не просто як договір, а як форму державно-приватного партнерства, за якої держава передає інвестору право на:

  • створення та/або будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення);
  • та/або управління (користування, експлуатацію, технічне обслуговування) об’єктом (об’єктами) концесії;
  • та/або надання суспільно значимих послуг.

Усе це – у порядку та на умовах, визначених концесійним договором, і при цьому передбачає передання концесіонеру переважної частини операційного ризику, який охоплює ризик попиту і ризик пропозиції.

Закон містить низку інших норм. Детально з ними можна ознайомитися тут.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 910
111213 14 151617
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031